Redesing with prima gyurma használata
Bevallom mára egy alkotásról szóló posztot szerettem volna írni, de sajnos nem lettem készen a munkával, semmiképpen nem szerettem volna összecsapni 🙂
Így a mai napra egy jó kis, “hogyan csináld?” anyagot hoztam Nektek, mégpedig a Redesign with prima gyurmák használatáról.
Kezdjük azzal, hogy pontosan mi is ez? Ez a gyurma – hasonlóan a többi a márkához – egy puha, könnyen formázható, levegőre egészen keményre száradó gyurma.
Számomra a legnagyobb különbség a többi gyurmához képest az, hogy ezt tényleg nagyon könnyű eltávolítani a szilikonformából. Még a legkacifántosabb formák esetén is. Tényleg 😉
Lássuk, mi szükséges hozzá:
- Szilikonforma
- ecset (puha szőrű)
- hintőpor (bármilyen jó)
- maga a gyurma
A száraz formába szórjunk egy kis hintőport:
Egy ecsettel seperjük be a hintőport a forma minden apró mélyedésébe.
Ezután fordítsuk fel a formát és ütögessük ki a felesleges hintőport.
Vegyünk ki egy kis mennyiségű gyurmát a tégelyből és kezdjük el a formába nyomkodni.
A széleknél simítsuk le a felesleget.
Valahogy így kell kinéznie:
Ezután azonnal ki lehet szedni a gyurmát a formából. Hajlítsuk meg a formát és a gyurma szépen elválik a felületről.
Tegyük a szilikonformát mintával lefelé egy sima felületre és hajtsuk fel a formát. Jó esetben a gyurma szinte kiesik a formából. Ha egy picit ragadna, kézzel segíthetünk, de legyünk nagyon óvatosak!
Íme a kész mű
Én általában ilyenkor a kész darabot rásimítom a felültre, ahová rakni szeretném, de még nem ragasztom, hagyom egy picit száradni, és nagyjából egy óra múlva (nagyobb forma esetén 2-3 óra múlva) ragasztom fel.
Fontos, hogy ne siettesük a száradást és igyekezzünk egyenletes hőmérsékletet biztosítani neki. (Ne legyen túl hideg rá, mivel tapasztalatom szerint hidegben hajlamos repedve száradni).
Biztosan sokan tudjátok, hogy én nagyon szeretem műgyanta segítségével is készíteni ezeket a díszeket, mert bár a munka a műgyantával szerintem kicsit egyszerűbb, viszont a gyurmával sokkal gyorsabb és ami nagyon fontos, az így kapott dísz bármilyen “girbe-gurba” felületre rátehető, míg a műgyantát csak teljesen sima felületre tudjuk rögzíteni.
Így ha nem sima felületre készítek díszítést, vagy nagyon gyorsan szeretnék több díszt is készíteni, akkor mindenképpen a gyurmát választom.
És végül, így néz ki a gyurma dísz, a már kész festett felületen:
Remélem, hogy sikerült egy kis iránymutatást adnom a gyurma használatához 🙂