A júliusi scrapbook táborban NőiCsizma Edit egyik workshopján egy nagyon jó kis A5-ös méretű albumkötési technikát tanulhattunk meg. Ennek az volt a sajátossága, hogy a lapjai két részből állnak és különböző irányba nyílnak. Valamit állítva is látványosan tárolható egy polcon, akár nyitott állapotban is.
Már a tábor alatt úgy készültem, hogy ezt az albumot nem magamnak csinálom meg, hanem ajándéknak szánom. Az A5-ös nekem túl nagy volt, így megfeleztem a kapott méreteket és A6-os verzióban készetettem el, melyhez 10×7,5 cm-es fekvő fotókat használtam fel.
Mi volt a kihívás?
- Az ajándékozottakról tudtam, hogy különösen kedvelik a monokróm összeállításokat és a modernebb képi világot.
- Mindössze 6 fotó állt rendelkezésemre, mert nem kifejezetten egy fotózkodós típusú párról volt szó. Az album azonban ennél sokkal több képet fel tudott volna venni. A fotók beragasztása után szembesültem azzal, hogy a kapott mennyiséggel nagyon hiányosnak hatott az összkép.
- Fontosnak tartottam, hogy lehetőség legyen később a bővítésre, további fotók elhelyezésére.
- Nem szerettem volna nagyon szentimentálisra venni a szöveges részeket, de mégis személyesebb hangvételű, meghitt oldalakat képzeltem el.
- Szöveges emlékek elhelyezésének a lehetőségét több helyen is meg akartam teremteni, hogy ők is hozzáadhassák gondolataikat az albumhoz, saját jegyzeteikkel láthassák el azt.
Hogyan valósítottam meg végül az albumot?
- Úgy láttam jónak, ha azzal megyek biztosra, hogy fekete-fehér színösszeállítást használok. Így összeszedtem az összes szóbajöhető papírkészletemet, kiegészítőmet és díszítőelememet, hogy lássam miből tudok “főzni”. Több helyen még a PL kártyáimat is bevetettem, mert tetszett a felhasználási lehetőségük ebben a formában is. A fotókat értelemszerűen szürkeárnyalatosban nyomtattam ki, hogy megtartsam hangulatot.
- Minden második oldalpár üresen maradt, így ezeket úgy dekoráltam, hogy azok önmagukban is megállják a helyüket és legyen egyfajta üzenetük, hangulatuk.
- Ahogy fent írtam, minden második oldalpár üresen, fotó nélkül maradt. Ezek négy szekcióból álló oldalpárok voltak, így a díszítésüket is úgy terveztem, hogy minimum 2 szekcióra nem került domborodó elem, hogy később, ha tervben van a bővítés, akkor könnyedén le lehessen ragasztani 1-1 fényképpel az oldalrészleteket anélkül, hogy sérülne az összkép.
- Próbáltam olyan címkéket, stencileket, chipboardokat használni, amelyek nem az extra “érzelgős” fajtából valók. Ha az ember kevésbé ismeri az ajándékozottak álláspontját a szerelmes szövegekkel kapcsolatban, akkor érdemes az arany középutat választani.
- Az album belső borítója kapott egy jegyzet címkét, amelyre bármilyen szöveget könnyedén oda lehet írni, valamint szinte minden oldalpáron vannak olyan fehér részek, amelyekre egy-egy dátumot könnyedén oda lehet biggyeszteni. Egy két oldalas üres, kíhúzható címke is bekerült az utolsó előtti oldalra.
A fentiek alapján a következő minialbum valósult meg:
Felhasznált anyagok, technikák:
- Scrapfellow papírok, PL kártyák, chipboardok, bélyegzők
- NőiCsizma címkék, chipboardok, szöveges és csipkés stencilek
- NőiCsizma termékek csomagolása újrahasznosítva
- Pentart grafit színű media mist, fehér gesso, struktúrpaszta, media glue
- dekortapaszok
- külföldi gyártók lézervágott PL kártyái, stenciljei
- fekete tintapárna, cérna, pauszpapír, szalag