E havi kihívásunk a retro stílus jegyében telik. Így visszanézve a 60-as évektől számított stílusjegyeket soroljuk a retro tárgykörébe, habár igazán nem is egy stílusról beszélünk, hanem olyan fogalomról, amellyel a divatjamúlt dolgokat definiáljuk. Ami most menő és designos, arra 20 év múlva szintén azt mondjuk, hogy retro. Csakúgy, mint ahogyan a 90-es évek irányzatait is ezzel a szóval jellemezzük ma már.
Íme a mood board, amely vezetni fog majd benneteket az e havi kalandozás során:
Tekintve, hogy az utóbbi időben élő bejelentkezések során készítettem el a havi alkotásaimat a stíluskihívásokra, így nem nagyon voltak posztjaim.
A retro mint olyan elég távol áll tőlem, így gondoltam, hogy mielőtt bármit készítek a Facebook live során, azért letesztelem magam, hogy képes vagyok-e rá. 🙂
Tehát a következő alkotásom egyfajta öröm scrappelés volt. Nem tartottam magam a tábla elemeihez, színeihez, csak a stílust, vagyis a retro életérzést szerettem volna magamba szippantani és átadni. Sokan megijedtetek ettől a kihívástól, de ha elkezdtek régi magazinokat keresgélni a neten, retro enteriőr fotókat nézegetni, akkor hamar abban a világban érzitek magatokat, amelyben még ez volt a divat.
A gyerekkori kedvenc filmem, a Tegnap és ma is ekkor játszódik. Rongyosra néztük a húgommal VHS-en. Pár hónapja sok-sok év után újranéztem és még mindig akkora rajongással tudtam beleképzelni magam az akkori tinik retro világába, mint gyerekként. Ha tehetitek, akkor a retro jegyében nézzétek meg ti is. Aranyos történet, egy kis társadalom kritika, híres színészek, jó zene és az elmaradhatatlan retro stílusjegyek tarkítják.
Visszatérve az alkotásomra, gyorsan leírom hogyan készült:
- Fehér alapkartonra a 13 arts vízfesték palettájn található színekből felvittem 4-et (sárga, borostyán, pink, türkiz), majd vizes spricnivel jól szétfújtam és megfolyattam.
- Száradás előtt türkiz, sárga és rózsaszín szivárványporral megszórtam a papír közepét, majd hőlégfúvóval megszárítottam az egészet.
- Az AALL & Create 80-as számú hosszúkás bélyegzőjével rápecsételtem a háttérre több helyre. Ehhez türkiz VersaFine tintát használtam.
- Az AALL & Create 16-os és a 13 arts Woodgrain nevű stenciljeivel modell paszta segítségével adtam egy kis struktúrát a háttérnek.
- Ekkor még 12″-es oldalt terveztem, viszont rájöttem, hogy a háttér színvilága annyire messze áll tőlem, hogy kizárt, hogy fotót teszek rá, így szépen széttépkedtem, szétszabdaltam és art journal oldalpárt csináltam belőle.
- Ezt követően kerestem egy szimpatikus régi fürdőruha hirdetést a neten, amelynek színvilága passzol a háttérhez és kinyomtattam. (Tudom, nem saját fotó, de art journal oldalnál szoktunk kivételt tenni. ;))
- Díszítésként a Scrapiniec Water plants macskafarok chipboard kollekció bambusznádjait használtam, valamint a 7 Dots Studio Lost & Found szómatricáit.
Íme a végeredmény
Részletfotók
Köszi, hogy itt jártál és olvastál! 🙂
Tarts velem az élő bejelentkezésen is! 🙂
Érdekel a mixed media?
Gyere és csatlakozz hozzánk!
Facebook csoportunk: kattints ide!