Általában, amikor elkezdek egy scrapbook oldalt, akkor még nem tudom, hogy mi lesz a koncepció. Nincsenek előre definiált technikák, amelyeket mindenképpen használni szeretnék. Gyakran azt is útközben döntöm el, hogy melyik fotóm kerüljön az oldalra. Van, hogy cél nélkül alkotok, csak azért, hogy csináljak valamit.
A legújabb oldalam elkészítéséhez az alap ihletet egy másik projektem adta. Éppen mini albumot készítettem, amelyhez díszítésként felhasználtam a NőiCsizma Design-os csomagolóanyagot. Azáltal, hogy viszonylag sokat rendelek Edittől, eléggé sok ilyen fa mintázatú karton gyűlt már össze nálam. Merthogy, ugye semmit nem dobunk ki soha. 🙂
Hogyan lett ebből séta Ronald Raegannel?
- Fogtam ezeket a csomagolás kartonokat és különböző méretű darabokra vágtam össze. Hosszúkás és szögletes cafatok keletkeztek ezáltal.
- Ezeket a vágatokat egy 12×12 inch-es fehér alapkartonra ragasztottam.
- Az alap elkészülését követően fehér gessoval felületesen átkentem a kollázst. Mindezt úgy, hogy ügyeltem arra, hogy ne fedjem el a papír mintázatát.
- A gessora grafit színű mistet fújtam, teljesen random módon, ahogyan éppen jött a flakonból. Ezt nem lehet elrontani. Vízzel higítottam a végeredményt, hogy ne legyen annyira sötét.
- Száradást követően egy kis sárga mistet folyattam az illesztések közé, valamit pacáztam a fehéren maradt részeken.
- Kiválasztottam azt a fényképet, amely passzolt az elkészült alaphoz. Úgy gondoltam, hogy egy fekete-fehér fotót használok és inkább egyéb színekkel dobom majd fel az oldalt.
- A kép mögé többféle mintázatú és színű papírból alátétet tettem, valamint egy szürkés tag-et kettévágtam és darabokban használtam fel.
- Az alátét papírokhoz színben passzoló kiegészítőket próbáltam összegyűjteni. Pillangókat vágtam ki egy papírkészletből és öntapadós papír gombokat készítettem össze.
- A fotót végül tűzőgépkapoccsal rögzítettem az alaphoz, mert úgy gondoltam, hogy színben passzol a grafitos háttérhez.
- A háttér ekkor még hiányosnak tűnt számomra, így háromféle szilikon bélyegzővel mintákat nyomdáztam a felületre. (pöttyös, írott régies szöveges és egy absztrakt)
- Struktúrpasztával egy stencil használatával téglafal mintázatot varázsoltam arra a helyre, ahová a képet terveztem pozícionálni, ügyelve arra, hogy a fotó felhelyezését követően is lehessen látni az új mintát.
- A stencilezés mellé dekortapaszt ragasztottam, amelyet struktúrpasztával még összemaszatoltam kicsit, hogy jobban a kollázs része legyen.
- A fotó szélét és az alátétpapírokat gessoval és grafit mist-tel maszatoltam össze, tompítva ezzel a színek erősségét.
- Nem maradt más hátra, mint az oldal díszítése. A fotónak egy sárgára és grafitra pacsmagold, ketté vágott NCsD kör chipboarddal adtam keretet.
- További díszítőelemként klasszikus csipke darabokat használtam . A kép alsó és felső része alá sárga öntapadós csipkét nyomkodtam, melynek színét szintén gessoval tompítottam.
- A korábban kivágott pillangók még kevésnek bizonyultak, így fehér NCsD virágokkal gazdagítottam az összképen. A virágok leveleire még minimális sárga színt is felvittem.
És íme az elkészült mixed media layout:
Tartsatok velem legközelebb is!