Ezúttal egy asztal átalakulását mutatom be Nektek.
Egy kedves ismerősünk kért meg ennek az asztalnak az átfestésére, az iskolába készülő kislánya számára.
Bevallom, emellett az asztal mellett én simán elmentem volna, de a tulajdonosa szeretett volna még egy esélyt adni neki.
Alapvetően egy barna, faerezet mintás bútorlapból készült bútor volt, amit valaki házilag feketére festett. A festés, noha nem pattogzott le a felületről, nem volt túl szép, a felülete nem volt egyenletes, ecsetnyomok és egyéb egyenetlenségek tarkították. Ez sajnos előfordul a házilag festett darabokkal, szóval egy jó tanács:
Érdemes olyan bútort választani a festéshez, amin a gyári festés van rajta, és nem festette korábban senki házilag, mert:
- a házilag festett felület gyakran nem egyenletes,
- nem tudjuk milyen festéket használtak, mit kentek még a felületre, emiatt ajánlott az alapozás.
Szóval, lehetőség szerint kerüljük ezeket.
De nekem most nem volt választásom, emiatt alapos tisztítás után kapott egy komolyabb csiszolást, ami eltüntette az ecsetnyomokat és a felületi egyenetlenségeket.
Ezután következett két réteg tapadásfokozó alapozó, hogy biztos legyen a tapadás.
Majd ez követően jött még 2 réteg blokkoló, mivel a korábbi féltem, hogy a fekete festék elszínezi majd a festésemet.
Ezután következett a tényleges festés, halvány rózsaszín és bézs színekkel.
És következett a lényeg, a transzfer, mégpedig ez
Ez egy csodaszép virágos transzfer, fényes, arany részletekkel, nagyon pazar, imádom 🙂
Szóval, a kérés az volt, hogy ne legyen túlzó a minta, így csak néhány virág került az asztallapra és a fiókokra.
A felvitel módja itt is a szokásos menetrend szerint zajlott, kivágtam a kívánt mintát, eltávolítottam a fehér védőpapírt, majd a felületre ragasztottam a transzfert és a spatula segítségével átdörzsöltem a mintát.
A kis tulajdonos nevét is szerettem volna valahogy rácsempészni az asztalra, így a virágok mellé egy akril filccel írtam fel a rövid kis nevet. Ha valakinek nincs ehhez elég biztos keze, akkor érdemes kinyomtatni a feliratot és egy indigó segítségével átrajzolni a felületre, ezután már csak egy akril filccel kell “kiszínezni”.
A fiókoknak eredetileg nem volt fogantyúja, de nekem hiányzott még valami arany, így egy szép kis lógós fogantyúkat tettem fel. A fogantyú alá egy műgyanta öntvényt tettem, hogy még inkább kiemeljem a fogó szépségét. Az öntvény készítéséhez A1 cratives műgyantát és ezt a redesign with prima szilikon formát használtam.
És íme a végeredmény. A kis tulajdonosnak nagyon tetszik, szóval egyértelműen megérte 🙂
Remélem Nektek is tetszik 🙂
Kellemes alkotást!
Viki